Eurofolk 2004 – uczestnicy

 

HKUD “HERCEGOWAC” – BOŚNIA I HERCEGOWINA

Zespół powstał w 1996 roku. Liczy ok.100 członków. Prezentuje autentyczne tance, piesni i melodie ludowe z Bośni i Hercegowiny. Koncertował w Chorwacji, Niemczech, na Węgrzech, w Szwecji, we Wloszech, Usa i Kanadzie. Jest członkiem IOV (Międzynarodowej Organizacji Sztuki Ludowej)

“MAKEDNI” – GRECJA

Zespół działa od 2000 roku przy Stowarzyszeniu Kulturalnym w Kopani. Grupa taneczna liczy 100 osób, prezentuje tańce i piosenki ludowe z wielu regionów Grecji (Macedonia, Ipiros, Thraki, Aegean Islands, M. Asia). Grupie towarzyszy kapela ludowa grająca na tradycyjnych instrumentach ludowych. Zespół koncertował w wielu krajach europejskich.

“BRANKO RADICEVIC” – SERBIA

Zespół założony w 1969 roku w miejscowości Ruma. Obecnie w jego skład wchodzi grupa reprezentacyjna, 3 grupy dziecięce i kapela ludowa. Przedstawia autentyczne serbskie tańce, pieśni i melodie ludowe. Występuję w oryginalnych kostiumach ludowych. Jest jednym z najlepszych zespołów folklorystycznych w Vojvodinie, zdobywca wielu nagród i wyróżnień na przeglądach i festiwalach. Koncertowali m. in. w Rumunii, Austrii, Macedonii, Niemczech, Polsce, we Włoszech i na Węgrzech.

“WA ETHNIC FOLKLORE GROUP OF YUNNAN” – CHINY

Zespół prezentuje folklor regionu: Wa, Dai, Hani, Yi, Han,Tybetu, Mongolii. Gra na autentycznych instrumentach ludowych: chińskie skrzypce, Bamboo Drum, Bawu Flute, Calabash Flute.

“VESELI GUTSULYATA” – UKRAINA

Zespół zalozony w 1977 roku. Liczy 150 członków pracujących w grupach dziecięcych i młodzieżowych. W swoim repertuarze ma 50 rożnych ukraińskich tańców ludowych. Brał udział w Międzynarodowym Festiwalu w Myszkowie (Polska) oraz wielokrotnie uczestniczyli w Łemkowskim Festiwalu Folklorystycznym VATRA. ZajalI i II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym i Etnograficznym “Radoslav” w Ivano – Frankowsku.

“NGATA MEMORIAL COLLEGE MAORI CULTURAL GROUP” – NOWA ZELANDIA

Grupa pochodzi z Ruatoria, regionu Maori w Nowej Zelandii. Jest to zespół szkolny kultywujący bardzo oryginalna tradycje regiony Maori. Szkoła ich nosi nazwę Sir Apirana Ngata wielkiego przywódcy lokalnych plemion Ngati Porou. Grupie towarzyszy Dr Tapsell, minister kultury Tonga i prezydent Pacific Multicultural Organization Frank Grapl.

“THE ARIZONA PRIDE CLOGGERS” – USA

Zespół powstał w 1980 r.  i jest jednym z najbardziej znanych zespołów wykonujących taniec clog w zachodniej części USA.  Arizona Pride oferuje występy we wszystkich stylach cloggingu – tradycyjnego, pochodzącego z Południowych Appalachów, współczesnego, tradycyjnego buck dance, jazzu i step dance.