Eurofolk 2009 – uczestnicy

 
Belgia
Zespół Folklorystyczny “HAVERMEULEKE”

Zespół działa od 1976 roku. Od chwili powstania członkowie zespołu starają sie popularyzować tańce, piosenki i muzykę flamandzka. Występują w autentycznych kostiumach z okolic Leuven.

Kierownik zespołu: Lamens Wim
Choreografia: Deguise Sasa

 

 


Hiszpania

Folklorystyczny Zespół “TUNA CMU BARBERAN”

Folklorystyczny Zespół z Madrytu. Powstał w 1965 roku. Jest zespołem muzycznym utworzonym przez byłych studentów Uniwersytetu Madryckiego. Zespół występuje w tradycyjnych strojach, a w swoim repertuarze ma tradycyjne hiszpańskie i południowoamerykańskie melodie dobrze znane publiczności w każdym kraju.

kierownik artystyczny: Fransisco Noguera

 

 


Serbia

Stowarzyszenie “KUD BRANKO RADEVIĆ”

Stowarzyszenie “Branko Radević: powstało w 1972 roku w Starej Pazowej. Zrzesza 400 członków działających w 5 grupach tanecznych, sekcjach wokalnych i teatralnych. Zespół taneczny w swoim repertuarze posiada najpiękniejsze tańce narodowe i regionalne Serbii. Wiele koncertuje w Serbii i poza jej granicami. jest laureatem międzynarodowych festiwali i przeglądów folklorystycznych.

Manager: Dragan Todorcević
Choreograf: Aleksandar Branković

 


Litwa

zespół Tańca Ludowego “NERIS”

Zespół tańca Ludowego z Wilna. Jest jednym z najstarszych litewskich zespołów folklorystycznych popularyzujących narodowe tańce, muzykę i piosenki. Zespół przyjął swoją nazwę od rzeki przepływającej przez Wilno. Neris dużo koncertuje w swoim kraju oraz zagranicą.

Kierownik zespołu: Nijole Ritveine
choreograf: Rita Mikalauskiene