Eurofolk 2002 – uczestnicy

 

“BUDUCNOST” – JUGOSŁAWIA

Zespół “Buducnost” powstał w 1984 roku w Dobanovci. Obecnie do zespołu należy 240 stałych członków i około 120 “rotacyjnych”. Od chwili założenia zespół dal ponad 600 koncertów w Jugosławii i poza jej granicami. Zespół brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach folkloru m. in. we Włoszech, Rumunii, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Luksemburgu, Niemczech, Bułgarii. Repertuar obejmuje tańce ludowe ze wszystkich regionów Jugosławii, Sumadji, Wschodniej Serbii, Banatu, Sremu, z regionu Bujanovac, Pirot, Nis, Leskowac, Vranje

“DE LA COTE CHALONNAISE” – FRANCJA

Grupę założyli w 1947r. młodzi ludzie zakochani w sztuce ludowej i tradycji swojego regionu – Burgundii. Kostiumy, w których występują tancerze charakteryzują się etnograficzna wiernością. Obecnie zespół liczy ok. 30 tancerzy i muzyków w rożnym wieku. Zamiłowanie do tańca przekazują z pokolenia na pokolenie, dlatego tez na scenie można zobaczyć cale rodziny. Występowali już w Niemczech, Holandii, Belgii, Grecji, Włoszech, Rumunii, Jugosławii, Turcji i Austrii. W Polsce gościli na naszym festiwalu po raz drugi.

“KIS – DUNA” – WĘGRY

Ludowy Zespól Tańca “Kis – Duna” założony został w 1980 roku, do roku 1997 istniał pod nazwa “Rozmaring”. W swoich szeregach zrzesza uczniów szkół średnich i studentów. Zespól prezentuje muzykę i tańce ludowe Dorzecza Karpat. Był uczestnikiem wielu festiwali, odwiedził Słowację, Austrie i inne kraje europejskie. Jest laureatem licznych węgierskich amatorskich festiwali i zawodów.

“RADOSC – BUZANIE” – UKRAINA

Zespół “Radość- Buzanie” ze Lwowa powstał w 1978 roku. Działa przy Centrum Kulturalnym Dzieci i Młodzieży we Lwowie. Zespół w swoim repertuarze prezentuje narodowe tańce ukraińskie: huculskie, hopaka, kozaka, kołomyjkę i wiele innych. Zespołowi tanecznemu towarzyszy doskonały zespól muzyczny. Zespół jest laureatem wielu przeglądów i festiwali międzynarodowych.